Filo Kiralama

FİLO KİRALAMA NEDİR ?

Filo kiralama şirket ihtiyaçları doğrultusunda araç satın almak yerine uzun dönem araç kiralama yaparak satın alma maliyetleri olmadan ihtiyaçları karşılamaktır. Satın alma maliyetleri ile farklı yatırımlar yapmak filo kiralamanın en öne çıkan avantajlarından birisi olsa da doğru hizmet anlaşması ile bu işlem şirketlerin öz sermaye zorunluluğu olmaması sebebiyle de çok sık tercih edilmektedir. Filo sektördeki 40 yıllık tecrübesi ve güçlü filosu ile her şirketin ihtiyaçlarına özel olarak hazırladığı hizmet planları ile filo kiralama tecrübesinde memnuniyeti en üst seviyeye çıkarmak için çalışıyor.

Filo Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Filo araç kiralama işleminin sayısız avantajı olduğu ve bu nedenle şirketlerin en sık tercih ettiği hizmetler arasında yer aldığı bilinmektedir. Filo araç kiralama işlemi yapmadan önce avantajları neler olduğunu bilmek doğru karar vermek için önemlidir. Filo tarafından özel olarak sunulan filo kiralama hizmetleri ise bu işlemin gerçekten çok daha avantajlı olmasına olanak sağlıyor. Filo araç kiralama öncelikle maliyetler açısından satın alma yapmaktan çok daha ekonomiktir.

Filo ayrıcalığı ile sunulan filo kiralama hizmetlerinde 360 derece hizmet almak mümkündür. Bu sayede araçların bakımı, sigortası, evrak işleri ve daha pek çok farklı detay ile uğraşmanın getirdiği sorumluluk ve iş yükü de ortadan kalkmış olur.

Filo Kiralama ve Satın Alma Karşılaştırması

Araç kiralama yapmak satın almaya oranlar farklı açılardan avantajlar sunar. Araç satın alma yapıldığı zaman söz konusu aracın ÖTV ve KDV miktarları gelir vergisinden indirilebilir. ÖTV ve KDV ile ilgili işlemler yapıldıktan sonra kalan meblağ amortisman olarak 5 yıllık bir sürede vergi matrahından düşürülür. Satın alınan araçlara ait tüm bakım, onarım, kasko, yedek parça, yakıt gibi harcamalar da gider olarak gösterilebilir.

Satın alma işlemi sonrasındaki muhasebeleştirme süreci ile kiralama sonrasındaki farklıdır. Filo araç kiralama işlemlerinde kiralama faturasındaki KDV miktarı indirilecek KDV hesabına eklenerek muhasebeleştirilebilir. Filo araç kiralama işleminde araç ve/veya araçların faturalarındaki KDV miktarıyla ilgili işlemler yapıldıktan sonra kalan meblağ gider olarak işlenir. Filo kasko, sigorta, yedek parça, bakım ve onarım gibi masrafları kiralama süreci boyunca karşıladığı için bu işlemlere ilgili maliyetler ortadan kalkar. Ancak her araç için yapılan yakıt harcaması kiralanan araçlarda da gider olarak gösterilebilmektedir.

Filo Kiralama Hizmetinin Şartları Nelerdir?

Filo’nun sunmuş olduğu filo kiralama hizmetleri kurumsal firmalar için etkili çözümler sunuyor. Filo kiralama hizmetlerinden şahıs şirketleri de dahil olmak üzere tüm kurumsal firmalar yararlanabilmektedir. Filo araç kiralama işlemlerinin yapılabilmesi için profesyonel danışmanlık hizmeti veren uzmanlar ile bazı belgelerin paylaşılması gerekmektedir. İmza sirküleri, vergi levhası, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi gibi belgelerin filo kiralama işlemleri için hazırlanması gereklidir. Her şirket türüne göre farklı belge talepleri olabilmektedir. Bu belgelerin tam listesi süreçte destek sağlayacak olan yetkilisi tarafından paylaşılmaktadır. Filo kiralama işlemlerini başlatmak için resmî belgelere ek olarak filo araç kiralama işlemini yapacak şirketin araçları kullanacak personellerine ait belgelerin de temin edilmesi gerekmektedir. Araçları kullanacak personellerin 22 yaşından büyük olması ve en az 1 yıllık ehliyete sahip olması zorunluluğu vardır. Filo’dan filo araç kiralama hizmeti alan firmaların yasal yükümlülükleri arasında kiralamaya konu olan araçların bedelli ya da bedelsiz olarak başkalarına verilmemesi, kiralanmaması ya da satılmaması yer almaktadır.

Filo Kiralama Fiyatları ve Kampanyalar

Filo kiralama fiyatları yapılacak filo araç kiralama işleminin kapsamına, süresine ve kiralanacak araçların marka ve modellerine göre farklılık göstermektedir. Filo kiralama işlemlerinde her şirketin ihtiyaçlarının doğru şekilde analiz edilmesi önceliklidir. İş modeline ve gereksinimlere göre sunulan fiyat tekliflerinin kapsamı da oldukça geniştir. Bakım ve onarım masrafları, MTV, trafik sigortası ve kasko ihtiyaçları, kaza gibi aracın kullanılmasına engel olan durumlarda muadil ikame araç temini gibi sözleşme kapsamında sunulan hizmetler ile her ihtiyacı düşünen teklifler hazırlanır. Filo kiralama fiyatları ve kampanyalar hakkında bilgi almak için Filo web sitesinde yer alan “Fiyat Teklifi Al” formunu doldurarak uzman profesyonellerinin hazırlayacağı en uygun teklifleri değerlendirebilirsiniz. Filo kiralama fiyatları ve kampanyalar hakkında bilgi almak ve çok daha fazlası için Filo mobil uygulamasını Google Play ve App Store üzerinden telefonlarınıza indirmek mümkün.

Neden Filo Kiralama İşlemi Yapmalıyım?

Filo’nun sektördeki 40 yıllık deneyimi ve güçlü filosu, kiralama işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini ve hizmetin sürekliliğinin etkili bir şekilde sağlanmasını mümkün kılıyor. Filo kiralama hizmeti alırken araç satın almanın zorlayıcı mali şartlarını karşılamamak büyük bir avantaj. Ancak filo kiralama işlemi yapmak bundan çok daha fazlasını sunuyor.

Periyodik Bakım ve Onarım: Filo’nun hizmet kapsamında verdiği pek çok destek maliyetlerin azalmasına yardımcı olurken aynı zamanda araçlarla ilgili takiplere ayrılan zamanın çok daha az olmasına olanak sağlıyor. Filo’nun 81 ilde 1200 aşkın anlaşmalı yetkili servisi bulunuyor. En ufak bir ihtiyaçta bu servislerden hizmet almak mümkün. Filo kiralama hizmetini aldıktan sonra mobil uygulama ya da 7/24 telefon desteği üzerinden yetkili servis randevusu talep edilebiliyor. Kiralık aracın kontak numarası ile alınan randevu sonucunda anlaşmalı serviste tarafından bakımların yapılması süreçte büyük bir kolaylık sağlar. Yapılan bakımlar sadece yetkili servislerde ve orijinal parça kullanımı ile yapılmaktadır.

İkame Araç Temini: Filo tarafından yapılan kurumsal araç kiralama işlemlerinde kiralanan araçların kaza ya da benzeri bir durum sebebiyle 1 iş gününden uzun süre kullanılamayacak olması durumunda ikame araç temini yapılmaktadır.

Sigorta Desteği: Filo’nun sunduğu kiralama hizmetleri kapsamında Zorunlu Trafik Sigortası anlaşmadaki kira sürecinde Filo tarafından yaptırılmaktadır. Bu sigortaya ek olarak söz konusu araçlar geniş bir kapsamda deprem, sel ve yangın gibi katastrofik risklere karşı da sigortalanmaktadır. Filo ayrıca İhtiyari mali Mesuliyet Sigortası ile birlikte çalınmaya ve hırsızlığa karşı güvenceleri de karşılamaktadır.

Lastik Değişimi: Filo kiralama işleminin kapsamında bulunan araçlarda lastikler 50.000 kilometrelik kullanım sonucunda değiştirilmelidir. Lastik değişimi Filo tarafından sağlanmaktadır. Sözleşme kapsamında olması halinde kira süresince 1 takım kış lastiği de Filo tarafından temin edilmektedir.

HGS ve OGS Yönetimi: Talep edilmesi halinde kiralanan araçların HGS ve OGS geçişleri için gerekli olan cihaz ve/veya etiketler Filo tarafından temin edilmektedir. Bu tedariklerin gerçekleştirilmesi, takip edilmesi ve gerekli tüm operasyonel süreçlerin tamamlanması uzmanlar tarafından yapılıyor. Ayrıca bu hizmet kapsamında herhangi bir cezai işlem ya da kaçak geçiş söz konusu olduğunda ise erken ödeme uygulaması ile ödemelerin indirimli olmasını sağlıyor.

Filo kiralama hizmetleri kapsamında istediğiniz marka ve model aracı kiralamak hatta farklı şehir plakalarına sahip araçlar talep etmek mümkündür. Güçlü ve geniş filosu ile bu eşsiz imkânlara ek olarak geniş kapsamlı bir hizmet ağına sahip olan Kiralık Oto ile hiçbir zaman yolda kalmazsınız.

news_img

Bize Ulaşın
0 (532) 418 26 53

HABER BÜLTENİ

Tüm hakları saklıdır. © 2023 Kiralık Oto by Simge Ankara Araç Kiralama